Šie ir Salomon sacensību stiprinājumi SNS Pilot standartam. Nosaukumā ir vārds Carbon, jo slēdža vāciņš patiešām veidots no oglekļa šķiedras tā ietaupot dažus gramus un iegūstot stilīgu izskatu. Šie stiprinājumi ir interesanti ar to, ka papēža daļai nav platformas vispār, t.i. papēža daļa sastāv tikai no šaura izciļņa un papēdis pieskaras pa tiešo (roller)slēpei.

Salomon Pilot RS Carbon bindings specification: Rollerski bindings specifications

Reference: L368184 (L41165600)

Šie ir paši vieglākie SNS Pilot stiprinājumi slidsolim, pāris sver 265g, kas ir izcils rezultāts, zinot, ka Pilot konstrukcijā tiek izmantotas divas asis un flexora vietā tiek izmantota tērauda atspere. Protams, šie ir slēpēm domāti stiprinājumi, taču ideāli der arī rollerslēpēm. Lai atvieglotu atvēršanu un aizvēršanu, slēdža priekšpusē ir gumijas ļipiņa. To, mazliet pavelkot uz priekšu, var aizkabināt aiz platformas, līdz ar to slēdzis pie vibrācijām paliek nekustīgs un pilnīgi kluss. Stiprinājumi ražoti Rumānijā.

Salomon SNS Pilot RS Carbon skate bindings
Salomon SNS Pilot RS Carbon skate bindings weight

Slēdža priekšpuse ir pacelta uz augšu 8,2mm, bet aizmugurē papildus pacēluma nav vispār. Tā ir ātrai un akcentētai slēpošanai domāta ģeometrija, kas darbojas kopā ar Salomon sacensībām domātiem zābakiem, kuriem purngals ir pavirzīts 17mm uz priekšu attiecībā pret asīm (Salomon RS17), lai iegūtu vēl vairāk jaudas no katra atspēriena.

Salomon SNS Pilot RS Carbon skate bindings
Salomon SNS Pilot RS Carbon skate bindings weight

Stiprinājumi tiek piestiprināti ar 5 skrūvēm katrs un skrūvju vietas ir vienādas visiem Pilot (un Prolink) stiprinājumiem. Tas ļauj rollerslēpju ražotājiem izgatavot rāmjus ar jau rūpnīcā izurbtiem caurumiem SNS Pilot (un Prolink) stiprinājumiem. SNS standarts ir parocīgs rolleriem arī tāpēc, ka (atšķirībā no NNN) papēža daļa nav vien plāna plāksnīte, bet trapecveida izcilnis, kuru viegli pievilkt ar skrūvi, tāpat kā slēpēm. RS Carbon konstrukcijā arī vairāk nekā par to nav un faktiski papēdis balstās tieši uz slēpes (lasi: rollerslēpes rāmja), tā dabūjot tiešu atgriezenisko saiti. Skrūvju svars ir 28g.

Papildus Pilot RS Carbon stiprinājumiem, Salomon piedāvā arī Pilot Equipe. Equipe stiprinājumiem priekšgals ir pacelts uz augšu tikai nedaudz un tāpēc slēpotājam vairāk nodrošina stabilitāti un komfortu. Equipe stiprinājumi drošvien ir izturīgāki pret nodilumu, bet ar to man nav pieredzes. Atšķirības no Salomon SNS Pilot RS2 Carbon lasiet tajā apskatā.

Leave a Reply