Īsi pēc Turnamic sistēmas ieviešanas, Fischer kompānija nolēma uztaisīt stiprinājumus arī rollerslēpēm. Fischer Rollerski Skate stiprinājumi ir divdaļīgi un piestiprināmi pie rāmja ar skrūvēm (nevis pie IFP plates).
Fischer Rollerski Skate bindings specification: https://rollerski.lv/rollerski-bindings-specifications-skate/
- Reference: S75518
- Flexor 115
Pirmoreiz ar šiem stiprinājumiem iepazinos, kad @gold nopirka sev Fischer RC7 Skate rollerus un tiem jau bija šie stiprinājumi no rūpnīcas. Rollerski Skate izmantotie materiāli ir kvalitatīvi, skrūvju galvas ļoti precīzi iegrimst stiprinājumu konstrukcijā un nedod stiprinājumiem ne mazāko brīvkustību. Tas ir kruta, jo Salomon Prolink lamatām tas izdodas tikai ar DIY un pielīmēšanu pie rāmja.
Stiprinājumu svars ir 258 grami, kopā ar skrūvēm. Tas ir diezgan labs rādītājs, ņemot vērā, ka konstrukcijā tiek izmantoti izturīgi materiāli un pati konstrukcija ir ļoti stingra.
Fischer Rollerski Skate piestiprina pie rāmja ar 7 skrūvēm katru. 5 skrūves tur priekšējo daļu un 2 papēža daļu. Šāds risinājums ir lielisks un nodrošina to, ka nekur nav nekādas brīvkustības, kas radītu liekas vibrācijas vai skaņas, – stiprinājumi ir kā daļa no rāmja un tas braucējam dod labāku kontroli un atgriezenisko saiti no slēpes. Fischer ir pacenties un izmantojis Torx skrūves, nevis parastās. Es piekrītu, ka Torx šeit ir labāk par krustiņu, jo skrūvju galvas ir plakanas, bet, nu, ja pazaudēsiet skrūvi, tad nāksies doties uz kādu speciālu veikalu, nevis piemājas saimniecības preču veikalu. Skrūvju svars ir 2.5g par skrūvi, jeb 35 grami kopā.
Papēža daļa stiprinās pilnīgi nekustīgi ar divām skrūvēm un jums (mazo pēdu īpašnieki) nu ir tā lieliskā iespēja, to piemontēt precīzi zem zābaka papēža. Pie kam papēža daļa sver tikai 17 gramus, ieskaitot skrūves, – viss pārējais svars ir koncentrēts priekšējā daļā, kas nāk par labu rollerslēpes balansam.
Priekšējā daļa sver 111,5 grami ieskaitot skrūves, kuras izvietotas taisnstūrī ap balansa punktu. Domāju, ka šiem stiprinājumiem ir labākais izsvarojums no visiem konkurentiem (to gan neesmu mērījis). Turnamic slēdzis ir visai stingrs un tas ir neērts lietošanā, salīdzinot ar parastajiem augšup-lejup slēdžiem. Tas ir pilnīgi pretēji tam, kas rakstīts mārketinga materiālos.
Tālāk par dažiem trūkumiem.
- Slēdzis tiek nofiksēts tikai ar diviem nelieliem plastmasas izciļņiem. Ir ziņas, ka pie intensīvām vibrācijām tie izdilst un slēdzis pats sāk taisīties vaļā.
- Mehānisma platums: 40mm. Tātad tas būs piemērots rāmjiem, kas ir platāki par 40mm vai arī tieši 40mm ar nenoapaļotām kantēm (kā Fischer gadījumā). Pārējos gadījumos starp slēdzi un rāmi paliks pusmilimetra sprauga pa kuru mehānismā nokļūs putekļi un ūdens. Vienīgais risinājums būtu hermetizēt spraugas un tādā veidā nepieļaut netīrumu un ūdens iekļūšanu slēdzī.
- Slēdža mehānismā izmantotas plastmasas daļas, atšķirībā no slēpēm paredzētajiem stiprinājumiem. Ko tas maina, nezinu. Pagaidām nekādu problēmu nav un stiprinājumi līdz ar to ir dažus gramus vieglāki.
- Lai lamatas precīzi uzstādītu, vajadzēs Fischer Rollerski Turnamic šablonu. 140 eur ;). Piemēram, es nepazīstu nevienu, kuram tāds būtu 🙂
Ekspluatācija
Pēc gada lietošanas, mehānisms neizrāda nekādas nodiluma pazīmes, slēdzas tikpat cieši kā jauns un nav ne reizi nejauši atvēries.
2 Replies to “Fischer Rollerski Skate stiprinājumi”